Skip Navigation

Koupit!

Cena: 1000.00 CZK
Množství:
tisk
příslušenství

Mertik RT 4 - regulátor tahu SLOKOV

Regulátor tahu RT4 je termostatický řetízkový regulátor spalovacího vzduchu pro regulaci tepelných zdrojů na tuhá paliva, jako jsou uhelné kotle, dřevokotle, krby...Kovová konstrukce a kompozitní hlavice zajišťují odolnost vůči vysokým teplotám a mechanickému poškození.
Termostatický člen od předního světového výrobce garantuje velkou přesnost a dlouhou životnost regulátoru.
Regulátor má standardní páku 120 x 145 mm, ohyb 120°, regulační rozsah 30–90°C a maximální zatížení řetízku 0,8 kg. Regulátor tahu RT3 udržuje teplotu topné vody na hodnotě zvolené pomocí nastavovacího knoflíku a může být jednoduše instalován na všechny typy kotlů(s nátrubkem ¾“ vnitřní závit) a to horizontálně, nebo vertikálně.


Montáž regulátoru:


Regulátor zašroubujte ¾“ vnějším závitem do nátrubku na kotli s ¾“ vnitřním závitem. Závit utěsněte ( např. konopím, teflonová páska…). Regulátor natočte tak, aby při vodorovné instalaci (a) směřoval výstupek pro umístění tyčky směrem dolů, při svislé instalaci (b) směrem dopředu a při vodorovné boční instalaci (c) směrem nahoru. Vyjměte plastovou transportní trubičku a namísto ní vložte šestihrannou páku tou stranou napřed, ve které není vyvrtán otvor. Dotažením šroubu zajistěte tyčku v takové poloze, aby její volný konec byl nad úchytem řetězu na dvířkách kotle a rameno páky bylo co nejblíže vodorovné poloze (dle možnosti šestihranu). Nasaďte řetízek do otvoru páky regulátoru větším háčkem pevně spojeným s řetízkem. Druhý konec řetízku provlékněte úchytem na dvířkách kotle a volný konec zajistěte volným háčkem na visící řetízek. Zkontrolujte, zda řetízek volně visí a páka se volně pohybuje ( při otáčení knoflíkem). Při instalaci regulátoru v poloze (a) platí pro nastavení bílá stupnice. Při instalaci v polohách (b) a (c) platí červená stupnice.


Kalibrace regulátoru:


Zatopte v kotli při ručně otevřených dvířkách. Knoflíkem na regulátoru nastavte 60. Když teplota vody dosáhne 60°C, po několika minutách stabilizace upravte uchycení řetízku tak, aby dvířka zůstala otevřená asi 1-2 mm. Nyní můžete zvolit požadovanou teplotu. Pokud by při provozu za ustáleného stavu teplota kotle byla nižší než nastavená, zkraťte řetízek, pokud by teplota kotle byla vyšší než nastavená, řetízek prodlužte. Berte však v úvahu i další vlivy, které mohou teplotu kotle ovlivnit bez ohledu na regulátor – zejména množství paliva a popele v kotli, polohu klapky sekundárního vzduchu, setrvačnost kotle a celé topné soustavy. ZBOŽÍ JE SKLADEM
Regulátor
« zpět