Skip Navigation

Koupit!

Cena: 79437.00 CZK
Množství:
tisk
kotle na tuhá paliva » ZPLYNOVACÍ KOTLE PYRO THERM

Zplynovací kotel Slokov PYRO THERM 30 (EKODESIGN)

Ocelový teplovodní zplynovací kotel PYRO THERM 30 pro spalování kusového dřeva.
Plní třídu 5 dle ČSN EN 303-5 a normu EKODESIGN
Lze používat i po roce 2024
Záruka 3 roky (záruční a pozáruční servis)
Vysoká účinnost spalování + velký zásobník paliva zajistí dlouhou dobu hoření, minimální množství popele

Dostupnost: není skladem, do týdne

AKCE DOPRAVA ZDARMA Po CELÉ ČR !!!

U zboží označeného „ přijímáme předobjednávky „ budete zařazeni do pořadníku a Vaše objednávka budou postupně vykryta tak jak bude přicházet zboží z výrobního závodu.

Teplovodní ocelový zplynovací kotel pro spalování kusového dřeva

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na přikládací šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Přikládací šachta je v horní části kotle, dno přikládací šachty tvoří tryska, která směřuje plamen dolů do spalovací komory. Tryskou je do plamene přiváděn sekundární vzduch pro zajištění dokonalého spalování. Ze spalovací komory proudí spaliny přes trubkový výměník a ventilátor do komína.

Pro snadné přikládání paliva má kotel velké přikládací dvířka, která při otevření automaticky otvírají spalinový průduch. Ten zajišťuje odsávání spalin z prostoru kolem dvířek během přikládání. Při otevření dvířek se navíc otáčky ventilátoru zvýší na maximum, takže je téměř všechen kouř uvolňující se při přikládání odsáván do komína.

Použití kotle, palivo

Ocelové teplovodní kotle PYRO THERM jsou zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 15-30 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.

Kotle PYRO THERM jsou určeny pro spalování suchého dřeva, s maximální vlhkostí do 20%, tj. přířezů z kulatiny do pr. 100 mm a délky 330 mm popřípadě 500 mm (podle velikosti kotle), resp. štípané dříví s kůrou nebo bez kůry. Výrobce doporučuje palivo ukládat do přikládací šachty podélně, aby docházelo k plynulému odhořívání a sesuvu paliva. Při použití tzv. „netvarů“, je nutný zvýšený dohled obsluhy.

Dobrá funkce je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.

Kotle PYRO THERM jsou zařazeny podle ČSN EN 303-5 do třídy 5. Podle této normy musí být kotle připojeny k akumulačnímu zásobníku, který slouží k odvádění přebytečného tepla.


Rozměry kotle Slokov PYRO THERM 30 (EKODESIGN)

výška kotle 1185 mm
hloubka kotle 1130 mm
šířka kotle 680 mm
výška osy kouřovodu 950 mm
hloubka přikládací šachty 600 mm
Průměr kouřového hrdla (vnější) 160 mm
Vstup a výstup topné vody Nátrubek G1 1/2“ vnitřní závit

SVT kód kotle SLOKOV PYRO THERM 30 pro kotlíkové dotace je SVT30863
« zpět