Skip Navigation

Koupit!

Cena: 101362.00 CZK
Množství:
tisk
kotle na tuhá paliva » AUTOMATICKÉ KOTLE

Automatický kotel Slokov Variant SL22A na pelety (EKODESIGN) - kotlíková dotace

Ocelový teplovodní automatický kotel Variant SL22A pro spalování pelet.
Kotel splňuje přísné emisní limity dle ČSN EN 303-5 třídy 5 a EKODESIGN
Lze používat i po roce 2022
Záruka 3 roky
Síla plechu 5 mm
Pravostranné i levostranné provedení
Snadný provoz a údržba

Kotel lze používat i po roce 2022.
Dostupnost: není skladem, přijímáme předobjednávky

AKCE DOPRAVA PO CELÉ ČR ZDARMA

U zboží označeného „ přijímáme předobjednávky „ budete zařazeni do pořadníku a Vaše objednávka budou postupně vykryta tak jak bude přicházet zboží z výrobního závodu.

Popis kotle a hořáku
Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Vstup a výstup topné vody je proveden nátrubky s vnitřním 1 ½“ závitem. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.

Vlastní spalování paliva zajišťuje hořák umístěný ve spalovací komoře, který pracuje na principu spodní dodávky paliva. Samotné spalování připomíná hoření v kovářské výhni. Z násypky hořáku je palivo dodáváno šnekovým podavačem (motor s převodovkou, šnekovnice) do prostoru výtlačného hrdla. Z výtlačného hrdla je palivo vytlačováno vzhůru na kruhový rošt. Výtlačné hrdlo je umístěno ve směšovači, do kterého je foukán vzduch ventilátorem. Drážkami mezi výtlačným hrdlem a roštem je pak vzduch foukán do nahořelé vrstvy paliva. Pro správnou funkci hořáku je nutné dobře zatmelit (utěsnit tmelem s teplotou použití do 1200°C) drážku mezi roštem a kruhovým nadstavcem směšovače, do kterého je rošt vložen.

Množství spalovacího vzduchu (resp. intenzita rozdmýchávání paliva) je regulovatelné škrtící klapkou na ventilátoru. Vyhořelé palivo – popel a struska – přepadávají přes okraje roštu do popelníku pod směšovačem. Palivo je do spalovací části hořáku dodáváno v cyklech, které jsou nastavitelné na řídící jednotce. Hořák se v automatickém provozu zapíná a vypíná podle požadované teploty topné vody (nastavitelná kotlovým termostatem) nebo podle potřeby tepla v referenční místnosti (externím regulátorem – např. prostorovým termostatem).

Použití kotle, palivo
Ocelové teplovodní kotle VARIANT SL jsou zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 8-26 kW. Otopný systém musí být opatřen tlakovou expanzní nádobou a nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.
Předepsané palivo pro kotel VARIANT SL22A jsou dřevní pelety – C1 průměru 6-10 mm. Pro správnou funkci hořáku je nutné palivo skladovat v suchých prostorech. Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.


ROZMĚRY KOTLE SLOKOV SL 22A
šířka kotle se zásobníkem 1240 mm
šířka kotle 440 mm
výška násypky od podlahy 1100 mm
výška kotle 1130 mm
výška kouřového hrdla 890 mm
výška vstupu topné vody 215 mm
výška výstupu topné vody 1040 mm
hloubka kotle 770 mm
vzdálenost osy topné vody 385 mm


Veškerou dokumentaci Vám rádi zašleme. Napište nám na: tadykoupimkotel@email.cz

SVT kód kotle SLOKOV SL 22A pro kotlíkové dotace je SVT31465
« zpět